Szlaki piesze - Chutor Kozacki
Szlaki piesze - Chutor Kozacki
Szlaki piesze - Chutor Kozacki

Szlaki piesze

W okolicy znajduje się wiele pięknych tras, które czekają na to żeby je eksplorować. Każdy miłośnik pieszych wędrówek znajdzie coś dla siebie. Oprócz chodzenia wytyczonymi szlakami, można również spakować plecak i ruszyć przed siebie odkrywając niekończące się tereny zielonych łąk i  gęstych lasów.

* Wypożyczysz u nas za darmo kijki do nordic walking

Szlaki piesze

Przykładowe szlaki

Pod Modrzewia

,,Pod Modrzewia": szlak biegnie od Domu Jeźdźca, aż do słynnego Modrzewia, który stoi samotnie na łące pośród otaczających go gęstych bieszczadzkich lasów. Po drodze mijamy stajnię, pastwisko koni oraz hodowlę danieli i jeleni. Następnie możemy podziwiać rozległe łąki i piękne krajobrazy oraz rozkoszować się uczuciem wolności. Trasa ma długość około 3 km w jedną stronę. Idealna na poranny rozruch i zapoznanie się z okolicą. 

Szlak osobliwości historycznych i przyrodniczych

Szlak osobliwości historycznych i przyrodniczych: szlak wytyczony przez społeczność miejscowości Łukowe, miejsca, w którym mieści się Dolina Koni. Długość trasy wynosi 10 km i prowadzi przez miejsca związane z osobliwościami historycznymi i przyrodniczymi wsi.

Szlak w formie pętli rozpoczyna się w centrum miejscowości, przy hotelu Chutor Kozacki, następnie biegnie w kierunku zabytkowej świątyni w Łukowem. Trasa poprowadzona została w taki sposób, aby dać turystom możliwość podziwiania pomnikowej lipy drobnolistnej „Łukowianka”. Obok kościoła szlak skręca w prawo, aby przez Górę Miłosierdzia dotrzeć na wzgórze Łukanus, gdzie znajduje się obelisk poświęcony pamięci kurierów ZWZ-AK, udzielających pomocy żołnierzom, którzy udawali się na Węgry w latach II wojny światowej. Zarówno z Góry Miłosierdzia, jak i wzgórza Łukanus rozpościera się wspaniała panorama, obejmująca znaczną część terenu gminy Zagórz, a także Beskid Niski i Bieszczady, łącznie z bieszczadzkimi połoninami. Następnie szlak wspina się na górę Bania, skąd prowadzi do dolnej części Łukowego. Stąd, wzdłuż drogi biegnącej przez wieś, wiedzie do pomnikowego dębu „Staruszek” – jednego z najstarszych w Bieszczadach. Końcowy fragment szlaku przekracza potok Tarnawka, na którym znajdują się malownicze progi skalne, i kończy się przy hotelu Chutor Kozacki.

Chutor Kozacki
Weremień: Lesko Ski
Weremień: Lesko Ski
Ruiny zamku Sobień, Załuż
Ruiny zamku Sobień, Załuż
Hodowla jeleni i danieli
Hodowla jeleni i danieli
Klasztor Karmelitów bosych, Zagórz
Klasztor Karmelitów bosych, Zagórz
Kamień Leski, Glinne
Kamień Leski, Glinne
Zamknij
Polityka prywatności
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj Zaakceptuj